• Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa od 129 zł

Szczegóły produktu

BambooStick L/XL – patyczek z wacikiem do pielęgnacji uszu

7,99 

BambooStick L/XL – patyczek z wacikiem do pielęgnacji uszu

48 w magazynie

Oblicz koszt wysyłki

Uzupełnij poniższe pola wpisując adres dostawy, aby obliczyć koszt wysyłki.

SKU: 939 Kategorie: ,

Opis

BambooStick® to dużego rozmiaru patyczek z wacikiem opracowany specjalnie do pielęgnacji uszu u psów. Aktualnie jest on najskuteczniejszym rozwiązaniem w przypadku profilaktyki i leczenia psiego ucha.

Zadbaj o właściwą higienę uszu swojego psa dzięki patyczkom BambooStick®. Właściwa pielęgnacja narządu słuchu jest niezmiernie ważna – zarówno w ramach profilaktyki, jak i w chorobie. Należy pamiętać, aby używać odpowiednich narzędzi, żeby nie uszkodzić wrażliwej błony bębenkowej. W niewyczyszczonych uszach pod wpływem intensywnych zabrudzeń może dojść do powstania stanów zapalnych, grzybicy czy innych chorób. Także chore ucho wymaga pielęgnacji. Jeśli lekarz zaleci zakraplanie i oczyszczanie w domu, patyczki BambooStick® znakomicie zastąpią watę owijaną wokół palca. Opracowane przez lekarza weterynarii patyczki z wacikiem sprawdzą się doskonale do usuwania wydzieliny i zabrudzeń z psich uszu w bezpieczny i szybki sposób.

Zalety:
– Umożliwiają szybką, łatwą i delikatną pielęgnację psich uszu.
– Bardzo duża powierzchnia wacika gwarantuje dokładne i skuteczne oczyszczenie ucha.
– Zdolność chłonna wacika 12 razy większa od patyczków dla ludzi.
– Bezpieczeństwo użytkowania: czyszczenie ucha bez ryzyka dla błony bębenkowej.
– Nowoczesne i ekologiczne.
– Opracowane i polecane przez lekarzy weterynarii.
– 100% biodegradowalne.

Bezpieczeństwo użytkowania
Patyczki do uszu dla ludzi, ze względu na ich wielkość, nie nadają się do pielęgnacji uszu psów.

Średnica i kształt wacika BambooStick® są optymalnie dostosowane do czyszczenia małżowiny usznej i wejścia do przewodu słuchowego (pionowego odcinka przewodu słuchowego zewnętrznego). Wielkość końcówki BambooStick® sprawia, że prawie niemożliwe jest wsunięcie go do części poziomej przewodu słuchowego.

Nawet u dużych psów poziomy odcinek przewodu słuchowego (w pobliżu błony bębenkowej) jest zwężony, tak więc nawet przypadkowy kontakt z błoną bębenkową jest w zasadzie niemożliwy w przypadku psa, który jest przytomny ( np.: w czasie czyszczenia uszu wykonywanego przez właściciela psa).
Jeśli zdrowie zwierzęcia wymaga dostania się do głębszej, poziomej części przewodu słuchowego, przypadek koniecznie musi być skonsultowany z lekarzem weterynarii, który oceni, czy nie należy wykonać znieczulenia.

Łatwość użytkowania
Dla właścicieli psów, którzy muszą zadbać o uszy swoich podopiecznych, owijanie waty wokół szczypiec jest bardzo trudne. Stosują więc inne przyrządy lub owijają watę na palcu. Te metody są albo niebezpieczne, albo mało dokładne. BambooStick® jest w tym przypadku idealnym rozwiązaniem.

Maksymalna wchłanialność
Dzięki wyjątkowemu kształtowi wacika uzyskano optymalną powierzchnię kontaktu, umożliwiającą szybkie i dokładne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w zakamarkach małżowiny usznej.
Wielkość wacika wielokrotnie przewyższa wielkość wacików na patyczkach dla ludzi, w związku z tym jego zdolność wchłania także jest wielokrotnie większa.

Oszczędność czasu
Dotychczas  lekarze weterynarii czyścili psom uszy używając kleszczyków hemostatycznych z owiniętą wokół nich watą. Sposób ten, mimo iż skuteczny, bywa kłopotliwy w stosowaniu.

Dzięki BambooStick® koniec ze stratą czasu przy owijaniu waty wokół szczypiec, wystarczy skorzystać z zalet produktu jednorazowego użytku i zaoszczędź cenny czas!

Delikatność
Elastyczny i delikatny wacik BambooStick® nie podrażnia skóry ani śluzówki przewodu słuchowego.

Doskonała ergonomia
Patyczkiem przyjemnie się manipuluje, jest odpowiednio sztywny i, co ważne, nie ślizga się w palcach w trakcie czyszczenia ucha oleistym płynem.

DOBÓR MATERIAŁÓW I SKŁAD:

Wacik
W 100% z waty bawełnianej typu medycznego. Naprężenie przy nawijaniu w trakcie produkcji zostało starannie dobrane, aby uzyskać podwójny efekt :
– doskonałe trzymanie się końcówki na patyczku,
– elastyczność i miękkość bawełny, czyli gwarancja optymalnego wchłaniania płynów.

Patyczek
W 100%  z bambusa. Drewno to, jako jedyne, posiada następujące zalety:
– duża wytrzymałość mechaniczna : bambus wytrzymuje większe ugięcia niż większość rodzajów drewna i jest dużo wytrzymalszy niż plastik.
– nawet jeśli zdarzy się, że ulegnie złamaniu, np. w wyniku gwałtownego ruchu głowy psa, bambus nie łamie się „na ostro”, z drzazgami, jak drewno. Jego włóknista budowa sprawia, że obie złamane części pozostają połączone włóknami, co zawsze pozwala na usunięcie części z wacikiem z ucha psa.

Informacje dodatkowe

Waga 0,10 kg
Wymiary 19 × 8 × 1 cm

Co dzisiaj potrzebuje
Twój Pupil?