• Wysyłka w 24h
  • Darmowa dostawa od 129 zł

Salon Pupila

Karma dla psa

Karma dla psa zawsze najwyższej jakości i w najlepszej cenie jest dostępna w naszym asortymencie. Znajdziesz u nas nie tylko znane marki karm dla psów, ale również najlepsze karmy dla psa producentów Super Premium. Oferujemy bogaty wybór karm suchych dla psa oraz karm mokrych dla psa.

Najlepsza karma dla psa to zawsze taka, która przyczyni się do dobrego samopoczucia i nienagannego zdrowia Twojego Pupila.

Sprawdź najczęściej kupowane karmy dla psów przez naszych zadowolonych Klientów takich marek jak: Petner, Lenda, Naturea, Dingo czy Syta Micha.

Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa?

Karma dla psa jest podstawowym rodzajem pokarmu, który Twój pies powinien otrzymywać. Zapewne zastanawiasz się jaka karma będzie najlepsza, ale czy zawsze najlepszej jakości karmy są odpowiednie dla Twojego Pupila? Potrzeba prawidłowego żywienia karmą dla psa jest jednym z najważniejszych aspektów w codziennym funkcjonowaniu psa. Oprócz aktywności fizycznej, odpowiednich warunków do odpoczynku to właśnie pokarm jest tym, co Twój pies powinien mieć jak najlepiej dobrane. Prawidłowa dieta pomoże utrzymać psa w w nienagannej kondycji i zdrowiu.

Bardzo bogata ilość różnego rodzaju karm dla psów oraz pojawiające się coraz to nowsze rozwiązania w ich przygotowywaniu nie pomagają w podjęciu decyzji o wyborze karmy. Dodatkowo najlepsza sucha lub mokra karma dla psa nie zawsze będzie pasować naszemu czworonogowi. Może się mu najwyraźniej w świecie nie spodobać. Nie przypadnie do gustu jego kubkom smakowym i zmuszeni będziemy wybrać inną lub może wręcz negatywnie wpłynąć na jego zdrowie.

Nie istnieje idealna, jedna odpowiedź na pytanie, która karma dla naszego psa będzie najlepszą? Nawet weterynarze, hodowcy czy trenerzy rzadko kiedy zgadzają się w swoich opiniach. W rezultacie ostatecznego wyboru zawsze na koniec dokonujesz Ty – właściciel Twojego pieska. Inni, na wczesnym etapie, mogą Ci tylko podpowiedzieć, ukierunkować, ale z biegiem czasu poznasz swojego Pupila i dobierzesz mu karmę idealną pod jego potrzeby. Jednak, żeby nie było tak łatwo warto najpierw zdobyć chociaż podstawową wiedzę na temat składników, proporcji i rodzajów karm dla psów, aby podjąć świadomą decyzję o wyborze karmy.

Jednym z typowych błędów jest zakup karm dla psów zwracając uwagę jedynie na listę składników. Zarówno początkujący jak i bardziej doświadczeni właściciele zwierząt domowych jakimi są psy wybierają diety, które zawierają znane im składniki. Wybór tych składników, które według nich powinny znaleźć się w diecie ich pupila, bardzo często skorelowany jest z ich osobistymi przekonaniami lub gdzieś wyczytanymi informacjami o pojedynczych składnikach. Natomiast, w prawidłowo dobranej diecie nie są ważne pojedyncze jej elementy, ale tylko te, które będą odżywcze dla Twojego najlepszego przyjaciela oraz w odpowiedniej ilości i proporcji. Składniki, które będą przygotowane z najlepszą wiedzą żywieniową i są po prostu odżywcze dla zwierząt – takich karm potrzebuje Twój pies.

Odpowiednia ilość składników odżywczych w karmie dla psa

Jak wyjaśniliśmy wcześniej najważniejszym w karmach dla psów nie jest obecność poszczególnych składników, ale ich odpowiednia czyli zbilansowana ilość. Ale co to właściwie oznacza? Zarówno sucha karma dla psa jak i karma mokra dla psa powinna posiadać co najmniej minimalne poziomy ilości wszystkich składników odżywczych, które są wymagane na każdym z etapów życia Twojego psa. Co ważne, zbilansowana oznacza również, że poziomy te nie mogą przekroczyć wartości maksymalnych. Tutaj ważne jest również odpowiednie dawkowanie karmy. W tym miejscu dochodzimy do ważnej kwestii: nie każdy producent karm dla psów oświadcza, że jego produkt posiada kompletną i zbilansowaną ilość składników odżywczych, która w dodatku jest poparta odpowiednimi testami żywieniowymi. Powinniśmy zwracać szczególną uwagę również na karmy dla psów określane jako takie, które można podawać jako uzupełnienie innych pokarmów. Przeważnie są to produkty niekompletne i nieodpowiednio zbilansowane.

Wyjątkiem mogą być karmy weterynaryjne dla psów czyli takie produkty, które odpowiednio wspomagają leczenie stanów zapalnych u zwierząt. Tego rodzaju karmy nie muszą być ani kompletne, ani zbilansowane, gdyż ich zadanie jest zupełnie inne niż dostarczyć Twojemu Pupilowi wszystkich niezbędnych składników.

Dopasowanie karmy dla psa ze względu na jego wiek i wielkość

W pierwszych miesiącach życia, podczas wzrostu szczeniaka, powinien on być szczupły, co pomoże zmniejszyć ryzyko ewentualnych chorób. Jednocześnie będzie on potrzebował dużej ilości kalorii, aby prawidłowo się wykształcić i zyskać siłę oraz odporność. Twój młody pies powinien mieć odpowiednio dobraną dietę w zależności czy jest szczeniakiem ras małych i średnich czy dużych. Wybierz mu karmę, która będzie odpowiednio zbilansowana dla jego aktualnego wieku i osiąganej w przyszłości wielkości. Dla szczeniąt dobrym pomysłem są karmy zawierające duże ilości mięsa, a co za tym idzie białko wysokiej jakości i wapń.

Gdy Twój pies osiągnie już wiek dojrzały, czyli od około roku do siedmiu lat, zaplanuj mu dietę opartą o karmy dla psów dorosłych.

Z kolei dla psa seniora odpowiednimi będą karmy mniej kaloryczne, aby pies nie miał możliwości wpaść w otyłość (co może im się przydarzyć dużo łatwiej niż młodym pieskom).

Odpowiednie karmy dla psa ze względu na wiek oraz wielkość rasy z łatwością kupisz w naszym sklepie. Skorzystaj z opcji filtrowania karm ze względu na wiek psa i wielkość psa, aby dobrać swojemu Pupilowi odpowiedni skład karmy w najlepiej zbilansowanych i kompletnych ilościach.

Rodzaje karm dla psów

Monoproteinowe karmy dla psów

Karma tego rodzaju zawiera tylko jedno źródło białka. Stąd jej nazwa – monoproteinowa, jednobiałkowa lub monobiałkowa. Jeśli nasz pies ma problemy z nietolerancją pokarmową lub szukasz pokarmu dla psa alergika wybierz wariant karmienia psa karmą monoproteinową. Będzie to dla niego najlepszy wybór. Zamiast najmocniej uczulających składników jak zboża i kurczak karmy tego rodzaju zawierają pełnowartościowe rodzaje mięsa jak jagnięcina, wołowina czy ryby. W tej odmianie występuje zarówno karma sucha jak i karma mokra. W naszym sklepie oferujemy najwyższej jakości karmy hipoalergiczne, przykładem mogą być karmy dla psa firmy Naturea.

Holistyczne karmy dla psów

Z nazwą karmy holistycznej możemy się spotkać w przypadku produktów, do których produkcji użyto jedynie naturalnych składników. Tego typu karmy idealnie odzwierciedlają naturalną dietę, nie mogą zawierać środków konserwujących ani żadnych sztucznych barwników. Najlepsza karma dla psów holistyczna jest również karmą monobiałkową czyli hipoalergiczną. Żaden ze składników tych karm nie może być modyfikowany genetycznie. Sama nazwa „karma holistyczna” wywodzi się z filozofii holistycznej, gdzie główną wartością jest życie w całkowitej harmonii z naturą. Najlepsza sucha karma holistyczna dla psa powinna być produkowana z największą dbałością o naturalne składniki i doświadczenie w produkcji karm dla psów. W sklepie Salon Pupila oferujemy wyśmienitej jakości karmy holistyczne dla psów firmy Lenda. Nie bez powodu producent umieszcza na opakowaniach tych karm dla psów specjalną pieczęć holistyczną symbolizującą ogromne przywiązanie do produkcji tego typu pokarmów.

Zdrowe i ekonomiczne karmy iberyjskie dla psa

Kupując karmę dla psa często najważniejszym czynnikiem, oprócz jej składu, jest oczywiście cena. Karmy Premium i Super Premium w zdecydowanej większości przypadków posiadają odpowiednio zbilansowane składniki odżywcze, dobrane do odpowiedniej diety Twojego Pupila. Niestety nie zawsze mamy możliwość ich zakupu i wybieramy karmy tańsze. Warto wiedzieć, że tanie karmy nie zawsze muszą być dużo gorsze. Istnieją na rynku zdrowe i ekonomiczne karmy dla psów od producentów, którzy również przywiązują dużą wagę do swoich produktów i nie są to karmy typowo marketowe. Wybierając karmę ekonomiczną dla psa godzimy się na mniejszą zawartość odżywczych składników, witamin i minerałów. Nie jest to aż tak dużym problemem, jeśli nasz pies jest zdrowy i dostaje brakujące składniki w innych pokarmach. Problem zaczyna się, gdy naszemu Pupilowi musimy podawać tego rodzaju karmy dużo więcej, aby zaspokoić jego potrzeby odżywcze. Nie dość, że karmienie nie jest wtedy w ogóle ekonomiczne to w dodatku niszczymy jego zdrowie dostarczając mu zbyt dużą ilość niepotrzebnych kalorii i składników będących typowymi wypełniaczami. Jeśli jednak świadomie wybieramy karmy ekonomiczne dla psa sprawdzajmy ich skład i udział procentowy poszczególnych składników. Pamiętajmy również, że dobre i stosunkowo tanie karmy dla psów nie tylko są dostępne w potocznie znanych marketach. W swojej ofercie posiadamy między innymi karmy dla psa firmy Dingo zawierające bogatą w białko wieprzowinę iberyjską.

Weterynaryjne, specjalistyczne karmy dla psa

Jeśli Twój pies cierpli na różne choroby warto w konsultacji z weterynarzem wprowadzić do jego diety specjalnie przygotowane karmy weterynaryjne dla psa. Ich zadaniem niekoniecznie jest leczenie, ale łagodzenie objawów choroby. W każdej sytuacji wyboru tego rodzaju karmy dla psa warto najpierw skonsultować się z weterynarzem, gdyż nieprawidłowo dobrana karma tego typu może wpłynąć negatywnie na zdrowie naszego psa. To właśnie lekarz weterynarii zna historię choroby i samego psa dlatego przy wyborze karmy powinniśmy mu najpierw zaufać. Karmy weterynaryjne, ze względu na swoje zastosowanie, są produktami typowo specjalistycznymi i powinny być wybierane z dużą uwagą.

Dlaczego warto kupować karmy dla psów w sklepie dla psa Salon Pupila?

Przykładamy bardzo dużo starania przy wyborze asortymentu do naszego sklepu. Oferowane przez nas produkty są to karmy renomowanych, sprawdzonych producentów. Karma dla psa powinna być nie tylko bogata w zbilansowane składniki odżywcze, ale również właściwie dobrana ze względu na rasę, wiek, wielkość i stan zdrowia psa. Gorąco zachęcamy do odwiedzin naszego sklepu dla psa i sprawdzenia naszej oferty karm dla psa. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości bądź pytania skontaktuj się z nami, a na pewno uzyskasz odpowiedź popartą dużym doświadczeniem w świadomym i profesjonalnym doborze diety żywieniowej dla Twojego psa.

Wyświetlanie 1–16 z 98 wyników

Nie ma produktu, którego szukasz dla
Twojego Pupila?